Sağlık

Yeşil Yumurtanın Faydaları

yeşil yumurta faydaları, yeşil yumurta yapan tavuk, yeşil yumurta yumurtlayan tavuk, yeşil yumurta fiyatı, yeşil yumurta tavuğu
Tarafından yazıldı admin

Yeşil Yumurta

Bu yazımızda temel olarak yeşil yumurta faydaları, yeşil yumurta yapan tavuk, yeşil yumurta yumurtlayan tavuk, yeşil yumurta fiyatı, yeşil yumurta tavuğu konularında bilgiler vermeye çalışacağız.

Yeşil Yumurta Faydaları

İki yıl içinde toplanan karşılaştırmalı veriler, Araucana tavuklarının mavi kabuklu yumurtalarının pazar yumurtalarına göre daha yüksek protein seviyesine ve daha düşük kolesterol düzeyine sahip olduğuna dair popüler basında yapılan iddiaları çürüterek sunulmuştur. Bu karşılaştırmalar, Araucanas soylarından ve White Leghorns ve Sex-link soylarından elde edilen yumurta arasında yapıldı. % Protein / g’de test grupları arasında bulunan hiçbir farklılık yoktu. Albümin ve% protein / g. Yumurta sarısının herhangi bir test grubuna tutarlı şekilde bağlı olduğu gösterilmiştir. Bununla birlikte, tüm Araucana test grupları, toplam yumurta protein içeriği bakımından her iki kontrol grubuna göre% 2.8 -% 6.5 daha düşük (P 0.01’den düşük) idi. Bu toplam protein içeriği, Araucana yumurtalarının pazar yumurtaları üzerindeki sarısı / albümin oranının istikrarlı bir şekilde artmasının bir sonucudur. Araucana yumurtaları, bir mg./g düzeyinde kolestrol seviyelerinde sürekli olarak daha yüksekti. Yumurta sarısı temelinde yumurta sarısı olarak bulunur. Bu artmış konsantrasyonlar% 2.0-6.9 arasında değişiyordu. Kısacası yeşil yumurtanın faydaları saymakla bitmiyor.

Yeşil Yumurta Tavuğu

Araucana, Şili kaynaklı saf bir tavuk türüdür. Araucana genellikle diğer kümes hayvanlarıyla, özellikle de Ameraucana ve Paskalya Egger tavuklarıyla karıştırılır, ancak onu ayıran olağandışı özelliklere sahiptir. Mavi yumurta bırakırlar, kulaklarına yakın tüyler, yeşil bacaklar ve sarı altları ayağa kalkarlar. Tersine, Ameraucana mavi-kayrak-siyah bacaklara, ayakları altına siyah-beyaza sahiptir. Yeşil yumurta tavuğu özel bir tavuk türüdür.

Modern Araucana tavuğunun ataları, ilk olarak Şili Araucani tarafından yetiştirildi ve bu nedenle “Araucana” adı verildi. Püsküller Araucana tavuklarına özgüdür. Püsküller, bir pedunkle adı verilen kulağın yakınında bir deriden oluşan bir tüy grubudur. Püskül geni, iki kopya embriyoya geçtiğinde öldürücüdür ve civciv kabuğunda ölür ve yumurtadan çıkmaz. Bu yüzden yaşayan püskül kuşlar sadece genin bir kopyasını taşır ve bu yüzden püsümlü bir kuş, temiz saflaştırılmış yavrulara sahip olabilir. Temizlenmiş bir kuş, püskülör geni taşımayan ve geçip geçiremeyen bir kuştur.

yeşil yumurta faydaları, yeşil yumurta yapan tavuk, yeşil yumurta yumurtlayan tavuk, yeşil yumurta fiyatı, yeşil yumurta tavuğu

Yeşil Yumurta Yumurtlayan Tavuk

Ameraucana tavukları 1970’lerde Amerika Birleşik Devletleri’nde Araucanas’tan geliştirildi. Pastel kabuklu yumurtaları koymuş pratik bir çiftlik kuşu olarak geliştirilmişlerdir, ancak bunlardan bazıları, rumplessness ve püskikler ile ilgili sınırlayıcı genetik faktörler olmadan. Ameraucanas, 1984’te Amerikan Mükemmellik Standardı’na kabul edildi. Günümüzde yeşil yumurta yumurtlayan tavuk bulmak bir hayli zorlaştı.

Yeşil Yumurta Yapan Tavuk

Cream Legbar tavukları, otomatik aralıksız orta ölçekli bir tavuk olup, aktif yemlik ve serbest atmosferli bir ortamda hayatta kalma yetenekleri ile tanınırlar. Yumuşak somon göğsü ve kremsi tüylü yaka ile yumuşak benekli bir güvercin gri, 1952 yılında İngiltere’de yedi bacak tırnağı bir yıl izlenir sık küçük bir şapka, tarafından geliştirilmiş görünüyor. Ortalama olarak her biri 260 yumurta attı. Krem bacak yumruları, soluk bir toz mavidir, sık sık yumurta görünüşlerinde aldatıcıdırlar. Çoğu tavuk yumurtasından daha küresel olma eğilimindedirler ve bu nedenle daha kısa ve bu nedenle daha küçük görünürler. Ancak, yumurtaları tartarsanız, diğer büyük yumurta dökmeyen ırklara kıyasla güzel olurlar. Yeşil yumurta yapan tavuk bulursanız sakın kaçırmayın 🙂

yeşil yumurta faydaları, yeşil yumurta yapan tavuk, yeşil yumurta yumurtlayan tavuk, yeşil yumurta fiyatı, yeşil yumurta tavuğu

Böylece bu yazımızda yeşil yumurta yumurtlayan tavuk, yeşil yumurta faydaları, yeşil yumurta tavuğu , yeşil yumurta fiyatı, yeşil yumurta yapan tavuk konularına değinmiş olduk.

Yorum yapın